Фратини и Куелјо - мажи за пример

Обединетите нации основаа Мрежа на мажи кои треба да служат како пример на останатите во борбата против насилството над жените. Мрежата засега има 14 членови, ...
| | веќе видена | слични

На улица Македонија во недела напладне ќе се одбележи Меѓународниот ден за елиминација на насилството врз жените. Настанот ќе биде од забавен карактер, а има ...
| | веќе видена | слични

Благојче ПетрескиЖените, жртвите на семејното насилство, често се жртви и на несоработката меѓу полицијата, Центрите за социјалните работи и судовите. Многу од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на ОН, Бан Ки-Мун, побара од мажите да се вклучат во глобалната кампања за прекин на насилството врз жените. По повод Меѓународниот ден за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Настани и личности кои ја одбележаа оваа недела. Првата меѓувладина заедничка седница меѓу Северна Македонија и Бугарија која се одржа во Софија и средбата ...
сите 479 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки на надлежните институции во последните два дена. Се намалуваат деновите за изолација кај ...
сите 213 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 114 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Вашингтон, на брифингот за новинарите министерот за одбрана Лојд Остин ја опиша напнатата подготвеност на руските ...
сите 669 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 201 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фратини и Куелјо - мажи за пример

Од:
До кого (е-маил):
Порака: