Фратини и Куелјо - мажи за пример

Обединетите нации основаа Мрежа на мажи кои треба да служат како пример на останатите во борбата против насилството над жените. Мрежата засега има 14 членови, ...
| | веќе видена | слични

На улица Македонија во недела напладне ќе се одбележи Меѓународниот ден за елиминација на насилството врз жените. Настанот ќе биде од забавен карактер, а има ...
| | веќе видена | слични

Благојче ПетрескиЖените, жртвите на семејното насилство, често се жртви и на несоработката меѓу полицијата, Центрите за социјалните работи и судовите. Многу од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на ОН, Бан Ки-Мун, побара од мажите да се вклучат во глобалната кампања за прекин на насилството врз жените. По повод Меѓународниот ден за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фратини и Куелјо - мажи за пример

Од:
До кого (е-маил):
Порака: