Струмичани масовено побараа оставка од Заев


2 копии

Советниците од партијата на Заев не сакаат на седница на советот на општина Струмица да се зборува за барањето поткуп од 200.000 евра од страна на Зоран Заев. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Опозицискиот лидер и струмички градоначалник Зоран Заев на седниците на општинскиот Совет не сака да се говори за примањето поткуп од негова страна од 200.000 ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев бега од итна седниците на општинскиот Совет, која ја советниците ја бараат откако беше објавена снимката на каналот Јутјуб на која експлицитно бара ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Граѓаните на Република Македонија сметаат дека е срамота тоа што лидер на политичка партија што држи угледна функција бара мито и дека ваквиот чин е за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 580 | | | веќе видена

Заменик командантот на „Азов“, Свјатослав Паламар, денеска објави нова порака на Телеграм во која кажува дека командата на единицата се уште се наоѓа во ...
сите 277 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 294 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 342 | | | веќе видена

Поддршка на стандардот на граѓаните, помош за бизнисот и одржување на стабилноста, се макроекономските предизвици кои ги донесоа енергетската и ценовната ...
сите 134 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Струмичани масовено побараа оставка од Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: