Девојки кои сакаат да се ослободат од нивната облека (8 дел)

Најновото издание на магазинот Glamour Iceland содржи одлична кампања со која се промовира убавината на различностите. За кампањата се ангажирани plus-size модели и стандардни модели, кои со своите комплетно голи тела, но и во долна облека покажаа дека убавината, како физичка, така и културолошка секогаш буди убави чувства. Пораката до сите млади девојки, како и дами е дека треба да се чувствуваат убаво и задоволно во својата кожа, бидејќи само така ќе зрачат со самодоверба. Во продолжение погледнете дел од фотографиите од магазинот.
| | веќе видена | слични

Останато

Дарко Јаневски Додека се палите како „хепо коцки“ на „бомбите“ што Фатиме Гучи и Бубе ги пуштаат во судница за „Монструм“, некако заборавате дека оние за кои ...
сите 317 | | | веќе видена

Застапник на обвинението, согласно дадените овластувања од државниот јавен обвинител Јовески, е Ленче Ристоска која од СЈО прејде во ОЈО Скопје. Ристоска на ...
сите 254 | | | веќе видена

Две победи над Белорусија и над Словенија, блескав сет против Русија, пораз во нијанси од Финска, објективно слаб натпревар против Турција. Македонските ...
сите 371 | | | веќе видена

Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
сите 281 | | | веќе видена

Многу фактори влијаат на тоа каков љубовник е мажот и дали интимниот однос ќе биде добар или лош. Според студијата која ја објавил порталот „Socioaffective ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Девојки кои сакаат да се ослободат од нивната облека (8 дел)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: