ИВЗ петти ден под окупација


24 часовен рок за исселување на скопскиот муфтија и од просториите на ИВЗ. Вакво решение донел основниот суд 2 Скопје , тврди поглаварот на исламската верска ...
| | веќе видена | слични

Исламската верска заедница секогаш била за мир и соживот во земјава, порача од кондово поглаварот реис ул улема Сулејман Ефенди Реџепи. После седницата со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Разговор со наслов „Жугиќ против Албанците“, а со фотографија од актерката и претседателка на Градскиот комитет на Унија на жени при ВМРО-ДПМНЕ, Јелена Жугиќ, ...
сите 214 | | | веќе видена

„Забрането е инсајдерско прибирање информации за сватовите; свекрвата и снаата да се задолжително и во секој момент на дистанца од 100 метри“ се само дел од ...
сите 156 | | | веќе видена

Пораката на американскиот претседател Џо Бајден е потврда за демократските вредности, и сериозна порака на охрабрување и мотивација дека сме на вистинскиот пат ...
сите 169 | | | веќе видена

Над 50 работнички од штипската конфекција „Алкон текс“, кои протестираа поради тоа што биле ставени на принуден одмор, го ставија протестот во мирување. Бисера ...
сите 101 | | | веќе видена

Британски епидемиолог Нил Фергусон вели дека индискиот сој на коронавирус се пренесува 60 отсто побрзо од британскиот. Засега, не е јасно колку добро вакцината ...
сите 143 | | | веќе видена

Невладината Охрид СОС на својот фејсбук профил постави видео на кое може да се види како се уништува струшкото крајбрежје, додека лидерот на ДУИ, Али Ахмети ја ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИВЗ петти ден под окупација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: