Ексклузивни снимки од упадот во ИВЗ


24 часовен рок за исселување на скопскиот муфтија и од просториите на ИВЗ. Вакво решение донел основниот суд 2 Скопје , тврди поглаварот на исламската верска ...
| | веќе видена | слични

Исламската верска заедница секогаш била за мир и соживот во земјава, порача од кондово поглаварот реис ул улема Сулејман Ефенди Реџепи. После седницата со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 118 | | | веќе видена

Петти ден по ред во Русија е регистрирано зголемување на бројот на новозаразени, а само во последното деноноќие има 13.510 нови случаи, што е највисока бројка ...
сите 556 | | | веќе видена

Иако власта во Македонија негира, повеќе од јасно е дека тајните преговори со Бугарија не се вртат околу Португалскиот предлог, туку околу Бугарската ...
сите 72 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 363 | | | веќе видена

Кристијан Ериксен не само што е во подобра состојба, туку успеал и да се слушне со своите соиграчи. ЕВРО 2020 Познатиот и еден од најрелевантните новинари, ...
сите 139 | | | веќе видена

Поради сообраќајна незгода со потешкотии се одвива сообраќајот на патниот правец Делчево – М.Каменица кај месноста Боришјето. Причина за несреќата е ...
сите 88 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ексклузивни снимки од упадот во ИВЗ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: