Реџепи доби поддршка од скопските имами


24 часовен рок за исселување на скопскиот муфтија и од просториите на ИВЗ. Вакво решение донел основниот суд 2 Скопје , тврди поглаварот на исламската верска ...
| | веќе видена | слични

Исламската верска заедница секогаш била за мир и соживот во земјава, порача од кондово поглаварот реис ул улема Сулејман Ефенди Реџепи. После седницата со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Самоволност во работата без задолжителната соработка со џамиските одобори во штипското муфтивство, за важни прашања во работата на џамиите во источна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и претседател на Комисијата за надворешна политика, Антонијо Милошоски, соопшти дека за среда во 15 часот ќе закаже седница на ...
сите 408 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Поради наглото зголемување на бројот на заразени лица, градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, прогласи неработни денови од 15 до 19 јуни, кои ќе им бидат ...
сите 657 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Поради сообраќајна незгода со потешкотии се одвива сообраќајот на патниот правец Делчево – М.Каменица кај месноста Боришјето. Причина за несреќата е ...
сите 37 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реџепи доби поддршка од скопските имами

Од:
До кого (е-маил):
Порака: