Продолжуваат превирањата во ИВЗ


Дваесетина имами од Скопското муфтиство му се придружија на поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи. Од пред седиштето на муфтиството прочитаа проглас во кој му ...
| | веќе видена | слични

24 часовен рок за исселување на скопскиот муфтија и од просториите на ИВЗ. Вакво решение донел основниот суд 2 Скопје , тврди поглаварот на исламската верска ...
| | веќе видена | слични

Исламската верска заедница секогаш била за мир и соживот во земјава, порача од кондово поглаварот реис ул улема Сулејман Ефенди Реџепи. После седницата со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Продолжуваат тензиите и расколот во Исламската верска заедница во Македонија. Самонареченото привремено раководство на ИВЗ предводено од сменетиот скопски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 576 | | | веќе видена

Забрзувањето на европската перспектива за Република Северна Македонија зависи само од ангажманот и резултатите во дијалогот со Бугарија. Ова го изјави ...
сите 283 | | | веќе видена

Едно лице е повредено во инцидентот кој се случил вчера вечер во Старата скопска чаршија. Како што информираат од СВР Скопје за Република, околу 23.10 часот, ...
сите 323 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжуваат превирањата во ИВЗ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: