Реис Реџепи: Полицијата ја поддржува бунтовничката група што го зазеде ИВЗ


Бунтовничката група која денеска насилно ги зазеде просториите на Исламската верска заедница (ИВЗ) ја има поддршката на полицијата, тврди реисот Суелејман ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Продолжуваат тензиите и расколот во Исламската верска заедница во Македонија. Самонареченото привремено раководство на ИВЗ предводено од сменетиот скопски ...
| | веќе видена | слични

Дваесетина имами од Скопското муфтиство му се придружија на поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи. Од пред седиштето на муфтиството прочитаа проглас во кој му ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската армија ја гранатираше територијата на Либан во знак на одмазда откако беа истрелани ракети нејзината територија кон Израел. „Шест ракети беа ...
сите 624 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во гостување во Тема на денот на Сител телевизија истакна дека отсликувањето на вредностите на СДСМ е пресликано ...
сите 368 | | | веќе видена

Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доколку Законот за легализација на дивоградбите по втор пат биде донесен од страна на пратениците тој ќе ...
сите 290 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реис Реџепи: Полицијата ја поддржува бунтовничката група што го зазеде ИВЗ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: