Експлозија пред седиштето на ДУИ, од партијата молк

2 копии

ДУИ ќе чека полицијата и Обвинителството да ги идентификуваат, лоцираат и приведат лицата кои во неделата вечер активираа експлозивна направа пред седиштето на ...
| | веќе видена | слични

За разлика од официјалниот став на ДУИ дека ќе почека на подетални информации за можните сторители и целта на активирањето на експлозивната направа до кои ...
| | веќе видена | слични

Останато

Израелската армија ја гранатираше територијата на Либан во знак на одмазда откако беа истрелани ракети нејзината територија кон Израел. „Шест ракети беа ...
сите 624 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во гостување во Тема на денот на Сител телевизија истакна дека отсликувањето на вредностите на СДСМ е пресликано ...
сите 368 | | | веќе видена

Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доколку Законот за легализација на дивоградбите по втор пат биде донесен од страна на пратениците тој ќе ...
сите 290 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експлозија пред седиштето на ДУИ, од партијата молк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: