Откриено е новото момче на Ирина Шајк!

Убавиот руски модел Ирина Шајк е поранешна девојка на популарниот фудбалер Кристијано Роналдо. Меѓутоа, како што пишуваат странските медиуми воопшто не и било тешко да го преболи и да започне нова врска. Нејзиното ново момче не е ништо помалку од фудбалерот. Тоа е познатиот актер Бредли Купер. Тој исто така неоддамна ја прекина својата врска со Суки Вотерхаус. Познат е по филмовите Limitless, Hangover, Silver Linings Playbook и други. Викендот тие двајца биле забележани во друштво, но се гледало дека имаат нешто повеќе додека танцувале на подиумот.
| | веќе видена | слични
3 копии

Откако неговата поранешна девојка Ирина Шаек нашла ново момче, фудбалерот Кристијано Роналдо решил да не остане должен. Српската манекенка и убавица Нена Ристиќ е новата девојка на фудбалерот на Реал Мадрид а претходно била свршеница на фидбалерот на „Шалке“ Кевин Принс Боатенг. Оваа фатална Србинка е слаба точка на фудбалерите, бидејќи пред Роналдо, покрај Боатенг била во врска и со Флавио Бриаторе и Кристијан Виери. Нена е родена во Србија, пораснала во Швајцарија, а како модел се прославила во Италија. Зборува неколку јазици, а ја има добиено и титулата „Најдобар задник на Европа“.
| | веќе видена | слични
4 копии

Српската манекенка Нена Ристиќ е новата девојка на Кристијано Роналдо. Нена била свршеница на фудбалерот на „Шалке“ Кевин Принс Боатенг. Таа и Роналдо се видени заедно на вечера во Мадрид. Оваа Србинка е слаба точка на фудбалерите, бидејќи пред Роналдо, покрај Боатенг била во врска и со Флавио Бриаторе и Кристијан Виери. Имено Нена е родена во Србија, пораснала во Швајцарија, а како модел се прославила во Италија.
| | веќе видена | слични
2 копии

Српската убавица Нена Ристиќ е новата девојка на Кристијано Роналдо, и нормално и таа е манекенка. Нена била свршеница на фидбалерот на „Шалке“ Кевин Принс Боатенг, а како што прнесуваат шпанските медиуми со Роналдо се видени заедно на вечера во Мадрид. Оваа фатална Србинка е слаба точка на фудбалерите, бидејќи пред Роналдо, покрај Боатенг била во врска и со Флавио Бриаторе и Кристијан Виери. Нена е родена во Србија, пораснала во Швајцарија, а како модел се прославила во Италија. Зборува неколку јазици, а ја има добиено и титулата „Најдобар задник на Европа“. Изгледа дека фудбалерот конечно успеал да ја преболи старата љубов.
| | веќе видена | слични

Поранешната девојка на Кристијано Роналдо, Ирина Шијак по раскинувањето на нивната врска не чекаше долго да најде ново момче. Нејзина нова љубов е 40 годишниот актер Бредли Купер. (Фото:Instagram) Новинарите ги забележале како во ресторан си разменуваат нежности. Судејќи по убавината на Ирина, Кристијано може само да жали.
| | веќе видена | слични

Холивудскиот актер Бредли Купер(40) пред еден месец ја раскина врската со манекенката Суки Ватерхаус (22). Иако блиски пријатели на актерот тврделе дека тој тагува по неа, сепак се чини дека не му требало долго време за да најде утеха во прегратката на топ-моделката Ирина Шајек(29). Американските медиуми тврдат дека шармантниот Бредли и руската убавица биле видени заедно на Бродвеј каде гледале претстава а потоа заминале заедно во еден ресторан каде се прегрнувале и разменувале нежности. Двојката се запознала преку заеднички пријатели, а во последните недколку недели не се одвојуваат еден од друг. Ирина пред неколку мeсеци ја раскина долгогодишната врска со фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо.
| | веќе видена | слични

Бредли Купер и супермодел Ирина Шајак беа забележани на романтична средба заедно.Холивудскиот актер ја однесе руската убавица на бродвејскиот мјузикл “Патот кон Недојдија”. 40-годишниот актер и 29-годишниот модел се појавиле заедно во средата вечер (22 април), пишува весникот New York Post. Изданието тврди уште дека Бредли и Ирина се запознале неодамна преку заеднички пријатели, и дека тоа не е нивната прва средба. “Двајцата се во пријателски односи во моментов”, вели извор близок до Купер. Тој додава: “Тие не сакаат да брзаат со односите, бидејќи и двајцата неодамна завршија со долги врски.” Бредли се раздели пред еден месец со британскиот модел Суки Вотерхаус, со која излегуваше во текот на две години.Ирина, од своја страна, стави крај на врската со фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо, со кого беше во период од пет години.
| | веќе видена | слични
2 копии

Убавата руска манекенка, Ирина Шаек која до вчера беше во љубовна врска со Кристијано Роналдо, има нов дечко.Убавата руска манекенка, Ирина Шаек која до вчера беше во љубовна врска со Кристијано Роналдо, има нов дечко.Го знаете- играше во филмовите "Американски снајперист", " Мамурлак", а неодамна ја откачи и убавата Суки Вотерхаус...да, тоа е Бредли Купер.Двојката неодамна е забележана на Бродвеј, а неименуван извор близок на манекенката и актерот вели дека парот интензивно се дружи последните неколку недели.
| | веќе видена | слични

Убавата Руска манекенка Ирина Шајк, “довчерашна” вереничка на славниот Кристијано Роналдо има нов дечко. А, сите веќе го знаете – тој играше во филмовите “American Sniper”, “Hangover” и други, а неодамна ја раскина врската со убавата Суки Вотерхаус… да, тоа е Бредли Купер. Парот е виден заедно на Бродвеј, на претставата “Finding Neverland” во која игра Метју Морисон. Неименуван извор близок на манекенката и актерот вели дека парот се познава веќе некое време, но дека поинтензивното дружење почнало во изминатите неколку недели.
| | веќе видена | слични

Актерот Bradley Cooper неодамна раскина со моделот и актерка Suki Waterhouse а Irinа Shayk ја паметиме по турбулентаната врска со Роналдо. Во светскиот џет сет раскинувањето не е новина, но и создавањето нови љубовни парови. Сепак, се се дочекува со сензација а новата вест е дека Irina Shayk и Bradley Cooper се новата љубовна двојка која ќе мами воздишки. Упатените велат иако двјацата имаа долги врски, сепак не сакаат до го губат времето. Неодамна се појавија на Бродвеј на преставата Finding Neverland а изворот вели дека секој слободен момент го минуваат заедно.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повод за овој текст е изјавата што на телевизиите можеше да се слушне, дека нема проблем јавниот обвинител на Република Македонија да ги преземе предметите од ...
сите 413 | | | веќе видена

СЈО не виде криминал во Шпански скали, Рускоска во еден ден го виде предметот и притвори 11 луѓе, коментира претседателот Христијан Мицкоски на прашањето дали ...
сите 416 | | | веќе видена

Случувањата со аферата Рекет без дилема дојдоа во многу лош момент во кој се решаваа за долгочекуваниот датум за почнување преговори за евроинтеграции, смета ...
сите 108 | | | веќе видена

По државниот секретар на САД, Мајк Помпео, честитика по повод Денот на независноста - 8 Септември и 28-годишната унитарност и самостојност денеска беше ...
сите 128 | | | веќе видена

Боите на Македонија се оние што доминираат на бабините скутници, веленца, килими, миленца, шамии, чорапи, елеци, фанели: црвената, црната и жолтата. Боите на ...
сите 104 | | | веќе видена

Некои луѓе едноставно не сакаат да се спротивстават на искушението и се водени од очигледна страст, дури и ако тоа значи да повредите некого. Сочувството не е ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откриено е новото момче на Ирина Шајк!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: