Валдано: Реал нема потреба од Руни

По најавата дека постои можност во текот на јануари, Вејн Руни да си замине од Манчестер Јунајтед, ситуацијата будно ја следат луѓето од градскиот ривал, ...
| | веќе видена | слични

Иако од Манчестер Јунајтед демантираат дека на зима ќе го продадат Вејн Руни, при крај е кариерата на напаѓачот на "Олд Трафорд". Најсериозен за потписот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Според Daily Mail , Вејн Руни и кажал на управата на Манчестер Јунајтед дека сака да си замине од Олд Трафорд по големото влошување на односите со сер Алекс ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Јунајтед веднаш реагира на пишувањето на некои англиски медиуми дека Вејн Руни во Јануари ќе биде продаден. Повторно англискиот репрезентативец ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, во гостувањето во „Стадион“ на Канал 77, рече дека ...
сите 360 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 152 | | | веќе видена

Состанотот на Заедничката мешовита комисија заврши со минимален напредок, е размислувањето на Бугарија откако таму се вратија членовите од бугарска страна во ...
сите 455 | | | веќе видена

Во град во источна Кина, властите започнаа експериментална програма за вакцинација против коронавирус, иако вакцината не ја помина последната фаза од ...
сите 142 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Валдано: Реал нема потреба од Руни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: