Уште три екипи покрај Севиља во осмина финалето од Лигата на Шампионите, Ливерпул елиминиран

Петкратниот европски првак е елиминиран во групната фаза и сезонава своите настапи ќе ги продолжи како учесник во Лигата на Европа Петкратниот европски првак ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на италијанскиот фудбалски првак Интер, Жозе Мурињо не го криел своето разочарување по поразот од 2-0 на гости кај Барселона во 5-то коло од Лигата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 444 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 359 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 180 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште три екипи покрај Севиља во осмина финалето од Лигата на Шампионите, Ливерпул елиминиран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: