Да не дозволиме тонејќи Зоран Заев и Македонија да ја повлече кон дното!


Немојте да имате загриженост за безбедноста на државата без разлика што опозицијата прави. Концептот кој го нуди СДСМ досега не го видов. Во нивните политички програми од 2006 година па наваму на сите избори не видов проекти за подобрување на стандардиот на граѓаните. Она што сега се нуди е како всушност како тие ја гледаат државата. Значи тие нудат проект со кој соработуваат со странски служби, проект со кој влегуваат во приватноста на разговорите на илјадници граѓани, а тоа е проект кој е базиран на нелегално стекнати материјали, рече вицепремиерот Владимир Пешевски ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Свети Николе одржа средба со граѓаните во Домот на културата, на која за реализаираните проекти, но и за проектите чија реализација е во тек говореа вицепремиерот Владимир Пешевски, министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, заменик министерот за образование Спиро Ристовски и директорот на Фондот за здравствено осигурување Сашо Стефановски. Вицепремиерот Пешевски се осврна на реализираните инфраструктурни ...
| | веќе видена | слични

Трибина на ВМРО-ДПМНЕ во Свети Николе - Знаеме дека не е решен проблемот со вработувањето и со платите, но работиме да се создадат подобри услови, рече Пешевски Реализираните инфраструктурни проекти, но владините мерки во текот на изминатите години придонесоа да се намали стапката на невработеност и да се создадат нови работни места преку инвестиции како од домашните, така и од странските инвеститори, истакна вицепремиерот Владимир Пешевски на трибина на владејачката ВМРО-ДПМНЕ завчера вечер во Свети Николе. На средбата со граѓаните учествуваа и министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, заменик-министерот за образование Спиро Ристовски и директорот на Фондот за здравствено осигурување Сашо Стефановски. „Создадовме над 170 илјади нови работни места. Ние знаеме дека не е решен проблемот со вработувањето и со висината на платите на нашите граѓани, но работиме да се создадат подобри услови и подобра егзистенција“, рече Пешевски. Тој потсети дека се изградени и реконструирани регионални и локални ...
| | веќе видена | слични

„Зоран Заев тоне, да не дозволиме да ја повлече и Македонија“ - порачаа од трибината во Свети Николе, членови на раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Гордана Јанкулоска рече дека лидерот на СДСМ свесно работи на дестабилизација на земјата со тоа што избира да пушта, како што вели креирани и монтирани материјали кои се однесуват на безбедносните служби и на економијата, со цел да се нарушил стабилноста и кредибилитетот на државата. „Меѓутоа македонскиот народ е доволно мудар и паметен и не треба Зоран Заев да ни каже како работи Владата, локалните самоуправи и зошто вие сте застанале зад мнозинството на кое му верувате. Ние за жал се најдовме во една ситуација во која еден просечен политичар се обидува да го диктира темпото на политичката сцена во Македонија, притоа не е свесен дека како инструмент на странски служби всушност е само алатка која се користи за нарушување на мирот на граѓаните на Републиката“, изјави Гордана Јанкулоска. Владимир Пешевски рече дека граѓаните не треба да бидат загрижени за безбедноста ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Гледајќи како Зоран Заев тоне да не дозволиме и Македонија да ја повлече кон дното, порача Гордана Јанкулоска на вчерашната трибина на ВМРО ДПМНЕ во Свети Николе. Според Јанкуловска опозицијата се обидува да создаде виртуелен свет со незаконски прибавени материјали кои ги комбинира и монтира. Јанкуловска додава дека лидерот на опозицијата смета дека има монопол на вистинатира, а всушност се што прави е навлегување во приватниот живот на илјадници граѓани. Членот на извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ Владимир Пешевски порача дека додека ВМРО – ДПМНЕ носи странски инвеститори, СДСМ соработува со странски служби Според Сашо Стефановски, СДСМ се соочува на тотално фијаско на своите политики. Тој вели дека концептот на ВМРО-ДПМНЕ е конструктивен а оној на СДСМ деструктивен Спиро Ристовски потсети на проектите на реализираните проекти на владата. Вистината за македонија е она што го прави ВМРО – ДПМНЕ и може да се види, вели тој. Жителите на Свети Николе дадоа масовна поддршка на Трибината на ВМРО - ДПМНЕ, салата ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Заменик министерот за образование Спиро Ристовски на вчерашната трибина во Свети Николе се осврна на проектите кои во текот на минатите години се реализирани во образованието. Тој истакна дека во Свети Николе се реконструирани вкупно шест училишта и дека седмото во село Ерџелија ќе се реконструира во наредните месеци.   -Со 67 отсто зголемен буџет во образованието за период од девет години, со 70 нови изградени и 350 реконструирани училишта, бесплатно образование и воведен концепт на образовен процес еквивалентен на еден од најдобрите во светот – англискиот – е само дел од владиниот влог во иднината на младите генерации во Македонија, подвлече заменик министерот за образование Спиро Ристовски.   Во разговори со граѓаните на територија на цела Македонија, ние во изминатиот период, како што рече Ристовски дел од вас беа сведоци бидејќи претпоставувам сте биле присутни на нашите трибини коишто ги реализиравме, во услови карактеристични во период кога нема избори за да не се толкува дека доаѓаме пред ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вицепремиерот Пешевски на синоќешната трибина во Свети Николе се осврна на реализираните инфраструктурни проекти, но и на мерките кои во текот на изминатите години придонесоа да се намали стапката на невработеност и да се создадат нови работни места преку инвестиции како од домашните, така и од странските инвеститори. - Создадовме над 170 илјади нови работни места. Ние знаеме дека не е решен проблемот со вработувањето и со висината на платите на нашите граѓани, но работиме да се создадат подобри услови и подобра егзистенција, рече Пешевски. Тој потсети дека се изградени и реконструирани регионални и локални патишта, дека се обновени двата аеродрома и дека аеродромот во Петровец е прогласен за најдобар аеродром за два милиони патници. Пешевски истакна дека ќе продолжи проектот за изградба на автопатиштата. - Од опозицијата сакаат да го омаловажат овој проект, но експертите велат дека токму за овој проект за изградба на автопатиштата ние имаме добиено најдобри услови со тоа што успеавме да ги вклучиме и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Таа додаде дека токму на Зоран Заев очигледно не му се допаѓаат проектите, но и работата на МВР од кое се задоволни многу граѓани. Јанкулоска смета дека Зоран Заев неможе да биде патриот затоа што работи за странски служби и открива доверливи податоци и не случајно според неа, опозицијата бира во центарот на објавените разговори да бидат безбедносните служби и економијата, со што би се нарушила стабилноста и кредибилитетот на државата Гледајќи како тоне Зоран Заев да не дозволиме и Македонија да ја повлече кон дното, порача министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска на синоќешната трибина во Свети Николе. - Човек кога зборува за реалните проблеми не може а да не се осврне на нешто што се случува во последните неколку недели во Македонија, односно неколку месеци станаа, а тоа е виртуелниот свет кој опозицијата се обидува да го создаде со незаконски прибавени материјали кои ги комбинира, монтира и одлучува што ќе пушти и на кој начин да го презентира тоа што ним ќе им одговара, рече Јанкулоска. Зоран ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ вчерва во Свети Николе одржа средба со граѓаните во Домот на културата, на која за реализаираните проекти, но и за проектите чија реализација е во тек говореа вицепремиерот Владимир Пешевски, министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, заменик-министерот за образование Спиро Ристовски и директорот на Фондот за здравствено осигурување Сашо Стефановски. Вицепремиерот Пешевски се осврна на реализираните инфраструктурни проекти, но и на мерките кои во текот на изминатите години придонесоа да се намали стапката на невработеност и да се создадат нови работни места преку инвестиции како од домашните, така и од странските инвеститори. - Создадовме над 170 илјади нови работни места. Ние знаеме дека не е решен проблемот со вработувањето и со висината на платите на нашите граѓани, но работиме да се создадат подобри услови и подобра егзистенција - рече Пешевски. Потсети дека се изградени и реконструирани регионални и локални патишта, дека се обновени двата аеродрома и дека аеродромот во Петровец е ...
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 350 | | | веќе видена

Вилма Русковска и Љубомир Јовевски сеуште молчат за објавената аудио снимка во Собранието каде што слушајќи го гласот на Зоран Заев признава дека со маркетинг ...
сите 121 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Северна Македонија како 30. членка на Алијансата. Во неделата Собранието го ...
сите 348 | | | веќе видена

Додека Чулев глуми загриженост за набавката и квалитетот на чизмите за полицајците, вистината е дека чизмите за кои зборува тој, се набавени од страна на Ѓоко ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Да не дозволиме тонејќи Зоран Заев и Македонија да ја повлече кон дното!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: