Лондонскиот висок суд ја поништи забраната на тексашките колеги

Продажбата на англискиот гигант Ливерпул повторно е под знак прашање откако се уште актуелните сопственици Том Хикс и Џорџ Жилет во среда навечер на судот во ...
| | веќе видена | слични

Откако Судот во Лондон ја одобри продажбата на Ливерпул, радоста на навивачите на „црвените“ траеше кратко. Во моментите кога управата на Ливерпул ја започна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џорџ Жилет и Том Хикс сопствениците на Ливерпул и денес ден по донесување на одлуката за продажба од страна на судот продолжуваат да си играат со нервите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Том Хикс и Џорџ Жилет преку Окружниот Суд од Тексас успеаа привремено да ја блокираат продажбата на Ливерпул и да побараат оштета од 1,6 милијарди долари ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Општина Центар Жупа во првиот круг од локалните избори не е избран нов градоначалник, бидејќи не е обезбеден потребниот цензус на излезност од една третина ...
сите 830 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 439 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 95 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лондонскиот висок суд ја поништи забраната на тексашките колеги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: