Нормализиран сообраќајот на автопатот Скопје-Велес, одронот исчистен

2 копии

Исчистен е одронот на патниот правец Скопје – Велес и сообраќајот е нормализиран. Како што информираат од АМСМ, од превентивни причини сообраќајот се одвива по ...
| | веќе видена | слични
5 копии

- Сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен, а на граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата, соопшти ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии
5 копии
5 копии

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по наместа влажни коловози. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повикувањето на поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на информативен разговор во судот на претходна постапка за премиерот Зоран Заев е ...
сите 227 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 124 | | | веќе видена

Дозволата за градење на локацијата наспроти Холидеј ин на „маса“ пред градоначалникот Богдановиќ. Македонската православна црква и Зоран Антиќ чекаат на потпис ...
сите 206 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нормализиран сообраќајот на автопатот Скопје-Велес, одронот исчистен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: