СРЕЌНА РАЗВРСКА: Антиќ ослободен од притвор, пресудата наскоро (ФОТО/ВИДЕО)


Конечно добри вести за македонскиот кошаркар во НБА. Перо Антиќ, заедно со неговиот клупски колега Табо Сефолоша по сослушување во судот во Њујорк се пуштени ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Перо Антиќ изјави дека тој и колегата од Атланта Хокс Табо Сефолоша не биле со играчот на Индијана Пејсерс, Крис Коупленд, кога тој бил прободен со нож пред ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот кошаркар жали за инцидентот и за негативниот публицитет, вели дека тој и Сефолоша немале никаква поврзаност, ниту пак го виделе Крис Копленд, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Повикувањето на поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на информативен разговор во судот на претходна постапка за премиерот Зоран Заев е ...
сите 227 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 124 | | | веќе видена

Дозволата за градење на локацијата наспроти Холидеј ин на „маса“ пред градоначалникот Богдановиќ. Македонската православна црква и Зоран Антиќ чекаат на потпис ...
сите 206 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СРЕЌНА РАЗВРСКА: Антиќ ослободен од притвор, пресудата наскоро (ФОТО/ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: