Последните зборови на капетанот: Те молам, отвори ја вратата


2 копии
2 копии
3 копии

Њујрок тајмс – ЊујоркИма уште нешта кои се уште не се познати околу трагичната катастрофа на ербасот на Џерманвингс во Франција. Но она кое го знаеме е дека ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Париз, Берлин, 30 март 2015 (МИА) - Германскиот весник „Билд“ денеска објави делови од снимката од една од црните кутии на авионот „Ербас А320“, што укажуваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германскиот неделник "Билд" објави транскрипт од разговорот од пилотската кабина на авионот на "Џерманвингс" кој се урна на француските Алпи, вклучувајќи ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Австралија одговори на инцидентот со авионот на германската авиокомпанија „Џерман Вингс“, воведувајќи го правилото за задолжително присуство на две лица во ...
| | веќе видена | слични

Како изгледа, Андреас Лубиц, помошник пилотот на осудени лет на “Џермануингс”, внимателно ја планирал својата одлука да се заклучи ги да го урне авионот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 434 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 160 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Последните зборови на капетанот: Те молам, отвори ја вратата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: