Карачиќ: Детали ќе го решат утрешниот меч


3 копии

Ако минатата година во Нови Сад, Вардар и Раул Гонзалез ги добија двата натпревари и се вратија со трофејот во Скопје, овој пат два порази нема да бидат ...
| | веќе видена | слични

На завршната прес-конференција се обратија тренерите на двата финалисти, Антонио Карлос Ортега и Жељко Бабиќ. Шпанецот на клупата на Веспрем беше пресреќен по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уредбата со законска сила со која треба да биде укинато годишното финансирање на политичките партии, односно оние 4,5 милиони евра кои треба да им се исплатат ...
сите 234 | | | веќе видена

Охрид, 30. март 2020 (Inpress) – Основното јавно обвинителство од Охрид, до надлежниот суд во Охрид, достави предлог за издавање казнен налог против едно лице ...
сите 258 | | | веќе видена

Македонското знаме, од денеска, заедно со знамињата на останатите 29 членки на Алијансата, се вее пред седиштето на НАТО во Брисел. Ова е историски момент за ...
сите 308 | | | веќе видена

Конфедерација на слободни синдикати на Македонија предлага анти кризни мерки за борба против ковид -19, нивното соопштение ви го пренесуваме во целост: ...
сите 189 | | | веќе видена

Во сите држави од регионот властите воведоа слични мерки околу ограничувањето на движењето за спречување на ширењето на коронавирусот. Полициски час нема во ...
сите 158 | | | веќе видена

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат. Откако ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Карачиќ: Детали ќе го решат утрешниот меч

Од:
До кого (е-маил):
Порака: