Утре дожд, грмежи и снег

Времето во Македонија утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на некои места дождот ќе биде пороен и придружен со грмежи. Ќе дува умерен, повремено и засилен ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии

Повремен дожд во попладневните часови во текот на денешниот ден најавуваат метеоролозите. Максималните температури денеска ќе надминат 12 степени. Во текот на ...
| | веќе видена | слични
25 копии

Во текот на денов се очекува повремен дожд низ Македонија, најавуваат синоптичарите. Утре, според метеоролозите, ќе биде најтоплиот ден оваа недела. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Македонија во утринските и раните претпладневни часови ќе биде претежно сончево со локална облачност.Во претпладневните часови постепно зголемување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за само 4 дена обезбеди две големи донации за заштита на здравствените работници од две земји членки на ...
сите 215 | | | веќе видена

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. ...
сите 511 | | | веќе видена

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови . В о деновите ...
сите 277 | | | веќе видена

Капацитетите на Градската општа болница 8 Септември се ставени во функција за потребите во справување со ширењето на инфекцијата на коронавирусот.Болницата, ...
сите 27 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 49 | | | веќе видена

Водителката на „Топ Тема“ Снежана Лупевска Созен со замерка до министерот Филипче, анкетите не се соодветни, во ова време не треба да се прашува дали доаѓа од ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре дожд, грмежи и снег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: