В среда ќе излезат првите чилеански рудари

6 копии

Спасувањето на 33 затрупани рудари во Чиле ќе почне в среда. Тунелот, преку кој спасувачките екипи треба да ги извадат, вчера стигна до просторијата на 624 ...
| | веќе видена | слични

Спасувачите со дупчалка стигнаа до подземната пештера каде што 33 чилеански рудари се заробени уште од август. Побивот се случи во осум часот наутро по ...
| | веќе видена | слични

Кипојано, 9 октомври – Спасувачите дојдоа до затрупаните чилеански рудари. Денеска, тие успеаја да го завршат отворот низ кој ќе се евакуираат 33 рудари, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Tретина од тестираните во Црна Гора се позитивни на коронавирусот. За 24 часа во Црна Гора се регистрирани 230 нови случаи, објави денес Институтот за јавно ...
сите 757 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 133 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 59 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска се сретна со генералната секретарка на Советот за регионална соработка (СРС) Мајлинда Брегу, која ја посети нашата земја, како ...
сите 292 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок не донела одлука дали во основните училишта ќе профункционира целодневен престој за децата кои физички ќе ...
сите 571 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

В среда ќе излезат првите чилеански рудари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: