Ивон: Проблемот со името ќе се реши брзо, но треба флексибилност

2 копии
6 копии

Британскиот амбасадор во Македонија Кристофер Ивон се надева дека проблемот со името ќе се реши што е можноп побрзо. Во интервју за Радио Слободна Европа вели ...
| | веќе видена | слични

За решавање на спорот со името потребно е лидерство, флексибилност и посветеност на вклучените страни, изјави британскиот амбасадор во Македонија – Кристофер ...
| | веќе видена | слични

Останато

Десетици изјави на македонските политичари поврзани со проблемот со Бугарија наведуваат на тоа дека подобар исход во разговорите официјално Скопје очекува по ...
сите 338 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација со пораз го отвори вечерва Светското првенство во Египет, претрпувајќи убедлив пораз од Шведска о д 32 :20 (16:11). ...
сите 394 | | | веќе видена

Нема информации дали и кога ќе заседава Комисијата за заразни болести, за да донесе одлука дали евентуално може порано да се врати работното време на ...
сите 119 | | | веќе видена

По интензивните врнежи од дожд претходниот викенд, реките во Кичевско-бродскиот регион за час го подигнаа нивото и како резултат на зголемениот водостој тие се ...
сите 191 | | | веќе видена

Тој изразил уверување дека американските институции се на висина на задачата. „Демократијата секогаш мора да надвладее над насилството и убеден сум дека ...
сите 112 | | | веќе видена

Поранешната министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска на денешното рочиште за настаните од 27-ми април во Собранието, негираше дека ВМРО-ДПМНЕ била ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ивон: Проблемот со името ќе се реши брзо, но треба флексибилност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: