МТВ: Напад на женска „армија“ под „команда“ на Ангелов

Стојанче Ангелов кој повеќе од недела организираше протестни собирања пред зградата на МТВ, барајќи јавниот телевизиски сервис да ги емитува снимките од прислушкуваните разговори , се обиде да ја оствари својата намера – да ги достави снимките до уредништвото – користејќи ги жените. Тој ги повика сите жени на денешниот протестен собир да се обидат да влезат во зградата и да им ги дадат на уредниците снимките со разговорите. Ангелов рече дека тоа е хипи револуција во која ќе се шири љубов, за разлика од омразата што ја шират власта и нејзините поддржувачи. Меѓу првите пред вратата на МРТВ стасаа актерките Синоличка Трпкова, Ирена Ристиќ, Софија Куновска… Многу од жените ги гушкаа полицајците пред вратата минувајќи меѓу нив. Им даваа цедиња со снимки од разговорите, но сепак не успеаја да влезат во зградата. PlusInfo
| | веќе видена | слични

Останато

Новиот обвинител на Република Македонија, по денешното разрешување на досегашниот, Марко Зврлевски, согласно Законот за јавно обвинителство, го именува ...
сите 671 | | | веќе видена

Со разрешувањето на Марко Зврлевски, пропадна последниот обид на Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) да го заштити криминалот во редовите на ...
сите 221 | | | веќе видена

Талат Џафери го оправда незаконското гласање на пратениците на парламентарното мнозинство така што го изманипулира Законот за Собрание. И покрај мислењето на ...
сите 64 | | | веќе видена

Појасите, што ги носеа петтемина ликвидирани терористи во Камбрилс, биле лажни, изјави каталонскиот премиер Карлес Пуџдемон за локалното радио. Веста е ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МТВ: Напад на женска „армија“ под „команда“ на Ангелов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: