Компани: Англиските тимови се многу далеку од најдобрите во Европа!

Вечерашниот пораз на Евертон од Динамо Киев значи дека повеќе нема ниту еден англиски претставник во европските натпреварувања, па токму поради тоа медиумите ...
| | веќе видена | слични

Германската Бундеслига, првпат по 15 години ќе биде пред англиската Премиерлига, на ранкингот на УЕФА кој се создава врз база на постигнувањата на клубовите во ...
| | веќе видена | слични

За првпат по 1993 година нема да има ниту еден англиски претставник во четвртфиналните натпревеари во европските купови, а токму на оваа проблематична тема за ...
| | веќе видена | слични

Англискиот фудбал бележи драстичен пад во европските купови во изминативе неколку години, но тековната сезона само го потврди големиот крах на премиерлигашите ...
| | веќе видена | слични

Англискиот фудбал од сезона во сезона е сѐ поочаен во европските купови, иако клубовите ги држат богати газди кои носат звучни засилувања и инвестираат голем ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Преставниците од Англија во Европа изминативе две недели доживеаа целосен неуспех. По елиминацијата на Челзи, од најелитното европско натпреварување се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Русија спроведува специјална воена операција за да ги заштити Русите и оние граѓани кои зборуваат руски јазик, а кои се угнетувани од Украина со кршење на сите ...
сите 308 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 152 | | | веќе видена

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 115 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 70 | | | веќе видена

Процесот на уставни измени ќе започне пред летото. Очекуваме да биде успешен, а изборите ќе бидат во редовен термин, средина на наредната година. Важно да се ...
сите 368 | | | веќе видена

Вчера три деца и тројца возрасни беа убиени во пукање во приватно основно христијанско училиште во Нешвил, на југот на САД. Нападот го извршила 28-годишна жена ...
сите 56 | | | веќе видена

Централниот совет на Демократскиот сојуз расправаше за актуелните политички состојби во земјата при што оцени дека евроинтеграциските процеси се врвен ...
сите 121 | | | веќе видена

Белорусија денеска одговори дека одлучила да го прифати руското тактичко нуклеарно оружје по долгогодишниот притисок од САД и нивните сојузници, насочен кон ...
сите 139 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, Љупчо Николовски кажа дека цената на кромидот достигнува до 100 денари за килограм, иако неговата реална цена е двојно пониска, ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Компани: Англиските тимови се многу далеку од најдобрите во Европа!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: