Тешка сообраќајка во Автокоманда

Шест лица се повредени во тешка сообраќана несреќа која попладнево околу 16 часот се случи во населбата Автокоманда. Во сообраќајката учествувале патнички автобус словенечки таблици и два автомобила. Тројца патници кои биле во автомобилот со тетовски регистарски таблици се повредени и префрлени во Ургентниот центар. Повредени се и патниците во другиот автомобил „рено меган“, а повреден е и возачот на словенечкиот патнички автобус. Патниците во автобусот најголем дел бил Македонци кои работат во Словенија и Италија, тие се хоспитализирани на Ургентниот центар. Никој од нив не е во животно загрозувачка состојба.
| | веќе видена | слични

Во сообраќајна несреќа што се случи денеска во тунел Созинаво Црна Гора, две лица се сериозно повредени. Несреќата се случила околу 12 часот кога автомобил управуван од М.К. удрил во возило управувано од Џ.И. Повредените биле пренесени во Клиничкиот центар на Црна Гора, а поради несреќата сообраќајот на тој дел од патот бил затворен неколку часа, објави РТЦГ.
| | веќе видена | слични
21 копии

Две деца и нивната мајка се повредени во сообраќајна несреќа што се случила во неделата попладне кај село Сирково, на патот Градско – Прилеп. Во тешката сообраќајка која се случила пред бензинската станица кај Сирково, според полицијата, учествувале три патнички моторни возила од кои едното престигнувало друго возило и директно удрило во третото кое доаѓало од спротивната насока. Повредените се пренесени на скопската клиника со тешки телесни повреди. The post Две деца и нивната мајка повредени во сообраќајка appeared first on Актуелно24.мк .
| | веќе видена | слични

Портпаролот на СВР од Охрид, Стефан Димоски, денеска изнесе повеќе детали за вчерашната трагична сообраќајка кај селото Белица, која однесе во смрт три млади животи, а двајца се потешко и полесно повредени. Во тешката сообраќајна незгода, која се случи на регионалниот пат Кичево – Демир Хисар, во близина на селото Белица, животите ги загубија Реџеп М. (58), неговата сопруга Санија М. (47) и нивниот син Рејхан М. (25), сите од кичевското село Лисичани. Тие се наоѓале во патничко моторно возило марка „фолксваген поло“ со кичевски регистарски таблици. Во сообраќајната незгода, со тешки телесни повреди се здобил Ф.И. (31) од Прилеп, кој по укажаната медицинска помош во болницата во Кичево е префрлен во општата болница во Прилеп. Полесни повреди добила Ј.К. (30) од Прилеп, која по укажаната медицинска помош во болницата во Кичево е пуштена на домашно лекување. Сообраќајната незгода се случила при разминување на патничко моторно возило марка „мерцедес“, управувано од Ф.И., кое се движело во правец Битола ...
| | веќе видена | слични

Во саботната сообраќајка загинаа педесет и осумгодишниот Реџеп М., неговата четириесет и седумгодишна сопруга Санија М. и нивниот син Рејхан М. (25), сите од кичевското село Лисичани Полицијата го утврди идентитетот на семејството кое во саботата настрада во сообраќајна несреќа на патот Кичево - Демир Хисар, во близина на Белица. Како што информираа од СВР Охрид, станува збор за педесет и осумгодишниот Реџеп М., неговата четириесет и седумгодишна сопруга Санија М. и нивниот син Рејхан М. (25), сите од кичевското село Лисичани. Како што соопшти полицијата, тројцата се наоѓале во патничкото моторно возило марка „фолксфаген поло“ со кичевски регистарски таблици. Инаку, во сообраќајката, со тешки телесни повреди се здобил и Ф. И. (31) од Прилеп кој по укажаната медицинска помош во болницата во Кичево е префрлен во општата болница во Прилеп. Со полесни повреди се здобила Ј.К. (30) од Прилеп која по укажаната медицинска помош во болницата во Кичево е пуштена на домашно лекување. Таа заедно со Ф.И. се наоѓале во ...
| | веќе видена | слични

Реџеп Мемедовски (58), неговата сопруга Санија (47) и синот Рејхан (25) од кичевското село Лисичани завчера загинаа во страшната сообраќајна несреќа на регионалниот пат Kичево-Демир Хисар. Семејството Мемедовски биле во автомобил „фолксваген поло“, кој го управувал Реџеп, и патувале кон Битола. Kај село Белица се разминале со автомобил „мерцедес“, кој со брзина поголема од дозволената се движел кон Kичево поради што дошло до судир на предниот лев дел од „мерцедесот“ со предниот дел од „полото“. Поради силината на ударот, „полото“ излетало на десната страна од коловозот и се превртело на покривот во одводниот канал покрај патот. На самото место на несреќата загинало семејството Мемедовски. Тешки повреди добил возачот на „мерцедесот“ Ф.И.(31) од Прилеп, а неговата сопатничка Ј.K.(30) била полесно повредена.
| | веќе видена | слични
4 копии

На 14.03.2015 година околу 13,00 часот на патот Кичево-Демир Хисар, кај с.Белица, се случила сообраќајна незгода помеѓу ПМВ “Мерцедес“ со прилепски регистарски ознаки управувано од Ф.И.(31) од Прилеп и ПМВ “Фолксфаген Поло“ со кичевски регистарски ознаки управувано од Реџеп М.(58) од с.Лисичани, кичевско. Од здобиените повреди на лице место починале Реџеп, неговата сопруга Сание М.(47) и неговиот син Рејхан М.(25) кои биле сопатници во возилото. Во нeзгодата со тешки телесни повреди се здобил и Ф.И. кој по укажаната медицинска помош во болницата во Кичево е префрлен во општата болница во Прилеп.
| | веќе видена | слични

 Машкото со скршеница на натколеница е на Детска хирургија , а за девојчето во тек се испитувањата во Ургентниот центар. Мајката е исто така примена на Ургентен со тешки повреди . Сообраќајката се случила пред бензинската станица кај Сирково, а во неа учествувале 3 автомобили  од кои едниот  престигнувал  друго и директно удрил во третиот автомобил  што  доаѓал од спротивната насока.
| | веќе видена | слични
5 копии

На патот Кичево-Демир Хисар, кај селото Белица вчера околу 13 часот се случила сообраќајна незгода меѓу патничко моторни возила „Мерцедес“ со прилепски регистарски ознаки управувано од Ф.И. (31) од Прилеп и „Фолксфаген Поло“ со кичевски регистарски ознаки управувано од Реџеп М. (58) од село Лисичани, кичевско. Од здобиените повреди на лице место починале Реџеп, неговата сопруга Сание М. (47) и неговиот син Рејхан М. (25) кои биле сопатници во возилото. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил и Ф.И. кој по укажаната медицинска помош во болницата во Кичево е префрлен во општата болница во Прилеп.
| | веќе видена | слични

На патот Кичево-Демир Хисар, кај селото Белица се случила тешка сообраќајна несреќа во која загинаа три лица.Во сообраќајкаата се судрија „мерцедес“ со прилепски регистарски ознаки управувано од Ф.И.(31) од Прилеп и „фолксфаген поло“ со кичевски регистарски ознаки управувано од Реџеп М. (58) од село Лисичани, кичевско.На лице место починале Реџеп, неговата сопруга Сание М.(47) и нивниот син Рејхан М.(25) кои биле сопатници во „мерцедесот“.Со тешки телесни повреди се здобил и Ф.И. кој по укажаната медицинска помош во болницата во Кичево е префрлен во општата болница во Прилеп.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев вечерва во Отворено на 24 ТВ изјави дека искрено се плаши дека може во Македонија да се појави национализам и радикализам. Според него, ...
сите 621 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот Слободен печат, нагласи дека барал од лидерите на останатите политички партии ...
сите 680 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска на претседателот на Русија Владимир Путин му ги објасни целите на турската операција во Сирија. – Господинот ...
сите 620 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 150 | | | веќе видена

Отставката од општествената функција е личен чин. Ако бев јас на местото на пратеничката Фросина Ременски ќе се повлечев и ќе чекав да го докажам тоа и да се ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешка сообраќајка во Автокоманда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: