СДСМ: Уште 100 најави за гасоводи не ве перат од овој резил

На граѓаните на Македонија цели девет години им се пласираат лаги за наводна изградбата на гасовод, а девет години Владата на Никола Груевски „гради гасоводи” но вистината ќе излезе на виделина и ќе се докаже зошто наводната изградба трае толку долго, се вели во реакцијата на СДСМ на почетокот на изградбата на гасоводот Клечовце – Штип „Вистината за Македонија ќе го покаже криминалот, ќе го покаже целото лошо лице и личните интереси на фамилијата која во изминативе девет години Македонија ја направи енергетски најзависна држава во ЕУ, со над 60 проценти увоз на енергенси. Лопатите останаа неизвалкани од многуте најави во нивните програми оставајќи ја Македонија да тоне од ден на ден се повеќе и повеќе. Денес се дефокусира јавноста од скандалите кои ги тресат Никола Груевски и неговите најблиски соработници со нова најава, камен темелник за изградба на гасовод“, велат од СДСМ. „Зарем најава на најскапиот гасовод Клечовце – Штип може да ги покрие гревовите кои им ги направија на граѓаните на Република ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните плаќаат убедливо најскап природен гас, а од денеска земјава е рекордер и по најскап гасовод во цела Европа. Затоа Никола Груевски бега од вистината, затоа што таа го покажува неговото лажно и нечесно лице, одговори СДСМ на реакцијата на ВМРО ДПМНЕ. „Знае ли ВМРО-ДПМНЕ во кој временски период е започнат и целосно изграден меѓудржавниот гасовод Жидилово – Скопје, во должина од 108 километри? Вистината, фактите покажуваат дека тоа е периодот од 1992 до 1997 година, за време на мандатот на владата на СДСМ.Кои се единствените два града во земјата во кои постои дистрибутивна гасоводна мрежа и од која политичка партија се градоначалниците што ги реализираа овие значајни проекти за граѓаните? Вистината, фактите говорат дека тоа се Струмица и Куманово, општини предводени од градоначалници од СДСМ“, праша СДСМ. СДСМ праша и зошто граѓаните зошто главниот град Скопје се уште нема ниту едно домаќинство приклучено на гас?
| | веќе видена | слични

Останато

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 172 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
сите 169 | | | веќе видена

,,Ова е ИД на денот на изборите . Ова е ИД денеска” , рече Трамп покажувајќи им на новинарите географска карта со бројни црвени точки претходнои со бела ...
сите 107 | | | веќе видена

На средбите  тој посочи дека во земјава откако е СДСМ на власт имаме се потешко секојдневие, неправди на секој чекор и огромна неспособност на власта да донесе ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Уште 100 најави за гасоводи не ве перат од овој резил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: