Кој стои зад опозицијата и нејзината попустливост за промена на името


Реакциите во јавноста по објавувањето на видеото на кое Љубе Бошковски зема илјадници евра во замена за промена на името на државата. Граѓаните и експертите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на СДСМ ја објави четвртата бомба. Објави разговори за прислушувани новинари. Заев рече дека на листата биле повеќе од 100 новинари и сопственици на ...
| | веќе видена | слични

Аферата продажба на име за неколку стотици илјади евра се уште ја бранува јавноста. Граѓани се револтирани од постапките на Љубе Бошкоски, а експерти наоѓаат ...
| | веќе видена | слични

За пари, за власт, за лични и тесно партиски интереси. Македонската опозиција на големо тргува со македонското име. Откако во јавноста излегоа скандалозните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Не стивнува скандалот со продажбата на името од страна на Љубе Бошкоски, откако на видео сервисот Јутјуб деновиве се појавија снимки на кои јасно се гледа како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Заспиј ако можеш” на ТВ Алфа гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој се осврна на ...
сите 539 | | | веќе видена

Лично како претседател на ВМРО-ДПМНЕ ако добијам документи кои се од јавен интерес ќе ги објавам. Кривично дело ќе биде ако не ги објавам, значи сум соучесник ...
сите 282 | | | веќе видена

Откако премиерот Зоран Заев вечерва во интервју на Канал 5 изјави дека и екс премиерот Никола Груевски со хеликоптер одел во Грција приватно, но сите молчеле, ...
сите 55 | | | веќе видена

Клиничката болница „Жан Митрев“ соопшти дека согласно состанокот одржан со министерот за здравство Венко Филипче, а со цел да им излезат во пресрет на што ...
сите 91 | | | веќе видена

По прес конференцијата потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски беше прашан за коментар во однос на оценката на Зоран Заев, дека премиерот не ...
сите 153 | | | веќе видена

Пожртвуваноста на секој здравствен работник е огромна во овие околности, кога секој од нив се заложува максимално исполнувајќи ги своите професионални ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој стои зад опозицијата и нејзината попустливост за промена на името

Од:
До кого (е-маил):
Порака: