Цела опозиција на чело со Заев е за “виткање на кичмата“ за името


Не стивнува скандалот со продажбата на името од страна на Љубе Бошкоски, откако на видео сервисот Јутјуб деновиве се појавија снимки на кои јасно се гледа како ...
| | веќе видена | слични

Аферата продажба на име за неколку стотици илјади евра се уште ја бранува јавноста. Граѓани се револтирани од постапките на Љубе Бошкоски, а експерти наоѓаат ...
| | веќе видена | слични

За пари, за власт, за лични и тесно партиски интереси. Македонската опозиција на големо тргува со македонското име. Откако во јавноста излегоа скандалозните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Заспиј ако можеш” на ТВ Алфа гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој се осврна на ...
сите 539 | | | веќе видена

Лично како претседател на ВМРО-ДПМНЕ ако добијам документи кои се од јавен интерес ќе ги објавам. Кривично дело ќе биде ако не ги објавам, значи сум соучесник ...
сите 282 | | | веќе видена

Откако премиерот Зоран Заев вечерва во интервју на Канал 5 изјави дека и екс премиерот Никола Груевски со хеликоптер одел во Грција приватно, но сите молчеле, ...
сите 55 | | | веќе видена

Во пресрет на Меѓународниот ден на Ромите, претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со Љатифа Шиковска, пратеничка во Собранието, Неждет Мустафа, ...
сите 119 | | | веќе видена

Клиничката болница „Жан Митрев“ соопшти дека согласно состанокот одржан со министерот за здравство Венко Филипче, а со цел да им излезат во пресрет на што ...
сите 91 | | | веќе видена

По прес конференцијата потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски беше прашан за коментар во однос на оценката на Зоран Заев, дека премиерот не ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цела опозиција на чело со Заев е за “виткање на кичмата“ за името

Од:
До кого (е-маил):
Порака: