Бошкоски повторно фатен на дело како зема туциња пари за нелегално финансирање на кампањата


Земање пари за финансирање на изборна кампања и ветување промена на името за возврат, јасно се гледа и во новите скандалозни видеа поставени на ЈуТјуб на кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на СДСМ ја објави четвртата бомба. Објави разговори за прислушувани новинари. Заев рече дека на листата биле повеќе од 100 новинари и сопственици на ...
| | веќе видена | слични

Аферата продажба на име за неколку стотици илјади евра се уште ја бранува јавноста. Граѓани се револтирани од постапките на Љубе Бошкоски, а експерти наоѓаат ...
| | веќе видена | слични

Реакциите во јавноста по објавувањето на видеото на кое Љубе Бошковски зема илјадници евра во замена за промена на името на државата. Граѓаните и експертите ...
| | веќе видена | слични

Не стивнува скандалот со продажбата на името од страна на Љубе Бошкоски, откако на видео сервисот Јутјуб деновиве се појавија снимки на кои јасно се гледа како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Одзивот за вакцинација кај граѓаните досега е добар, вели медицинскиот техничар Денис Јанкуловски кој е дел од тимот кој што ги вакцинира граѓаните во ...
сите 373 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бошкоски повторно фатен на дело како зема туциња пари за нелегално финансирање на кампањата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: