Бошкоски повторно фатен на дело како зема туциња пари за нелегално финансирање на кампањата


Земање пари за финансирање на изборна кампања и ветување промена на името за возврат, јасно се гледа и во новите скандалозни видеа поставени на ЈуТјуб на кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на СДСМ ја објави четвртата бомба. Објави разговори за прислушувани новинари. Заев рече дека на листата биле повеќе од 100 новинари и сопственици на ...
| | веќе видена | слични

Аферата продажба на име за неколку стотици илјади евра се уште ја бранува јавноста. Граѓани се револтирани од постапките на Љубе Бошкоски, а експерти наоѓаат ...
| | веќе видена | слични

Реакциите во јавноста по објавувањето на видеото на кое Љубе Бошковски зема илјадници евра во замена за промена на името на државата. Граѓаните и експертите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Не стивнува скандалот со продажбата на името од страна на Љубе Бошкоски, откако на видео сервисот Јутјуб деновиве се појавија снимки на кои јасно се гледа како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Повикувањето на поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на информативен разговор во судот на претходна постапка за премиерот Зоран Заев е ...
сите 320 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 126 | | | веќе видена

Со писмо до повеќе надлежни институции во државата, група граѓани, сопственици на станови и жители на зградите од Градски ѕид во близина на паркингот кај ...
сите 268 | | | веќе видена

Принцот Филип ќе биде погребан во сабота, но на поинаков начин од тоа што е вообичаено во кралското семејство… Традицијата според која членовите на кралското ...
сите 245 | | | веќе видена

Издавањето на официјалните пасоши и документи од страна на МВР на светски криминалци, нарко босови, мафијаши и припадници на ИСИС е загрозување на ...
сите 270 | | | веќе видена

Во време на полициски час и затворени објекти, како би спречиле вирусот Ковид-19, да се шири, ВМРО ДПМНЕ одбира да прави партиски собири и да ги крши мерките ...
сите 225 | | | веќе видена

Српскиот институт за вирусологија ТОРЛАК ќе им биде стратешки партнер на македонските здравствени власти во набавката на вакцини. Министерот Филипче во вторник ...
сите 674 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бошкоски повторно фатен на дело како зема туциња пари за нелегално финансирање на кампањата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: