Бошкоски повторно фатен на дело како зема туциња пари за нелегално финансирање на кампањата


Земање пари за финансирање на изборна кампања и ветување промена на името за возврат, јасно се гледа и во новите скандалозни видеа поставени на ЈуТјуб на кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на СДСМ ја објави четвртата бомба. Објави разговори за прислушувани новинари. Заев рече дека на листата биле повеќе од 100 новинари и сопственици на ...
| | веќе видена | слични

Аферата продажба на име за неколку стотици илјади евра се уште ја бранува јавноста. Граѓани се револтирани од постапките на Љубе Бошкоски, а експерти наоѓаат ...
| | веќе видена | слични

Реакциите во јавноста по објавувањето на видеото на кое Љубе Бошковски зема илјадници евра во замена за промена на името на државата. Граѓаните и експертите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Не стивнува скандалот со продажбата на името од страна на Љубе Бошкоски, откако на видео сервисот Јутјуб деновиве се појавија снимки на кои јасно се гледа како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 549 | | | веќе видена

Бројот на новозаразени од коронавирусот и натаму е во пораст, особено во Охрид, Прилеп и Кавадарци каде што имаше најмногу случаи од британскиот сој на ...
сите 580 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по контроверзните предлози на поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за разрешување на македонско бугарскиот спор. Откако првично ...
сите 183 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 382 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 331 | | | веќе видена

Заев и Николовски не може да се борат против корупцијата, зошто тие се извор на корупција. Нема крими афера во која не се спомнува Заев или некој негов близок ...
сите 201 | | | веќе видена

Владата најавува ново задолжување преку еврообврзница од 700 милиони евра. Овие пари власта ќе ги позајми пред изборите со што се спрема за нов поткуп. Заев со ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бошкоски повторно фатен на дело како зема туциња пари за нелегално финансирање на кампањата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: