Бојкотот го осакати фудбалот

Екипите на Македонија ЃП, Слога Ј. и Хоризонт не допатуваа на првенствените дуели, а не се одигра и мечот Милано - Пелистер, поради доцнење на битолчани Она ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Службени победи забележаа Металург против Турново, Силекс како гостин со Слога Југомагнат и Вардар против Македонија ЃП. За натпреварот Милано - ...
| | веќе видена | слични

Бодови на "зелена маса" добија Вардар, Силекс и Металург, а на дисциплинска се предадени Македонија ЃП, Слога Ј. и Хоризонт, поради неоправдано непојавување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 156 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 116 | | | веќе видена

Вечерва и Кичево се крена на нозе против штетните преговори кои ги води Владата на Зоран Заев заедно со други 10 градови во Македонија. Како што може да се ...
сите 92 | | | веќе видена

Наместо да се крие зад партиски соопштенија, да организира таканаречени протести преку кои си ја спасува фотелјата, Мицкоски да излезе и да каже: со кого ...
сите 592 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бојкотот го осакати фудбалот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: