Првите 5.000 вакцини за лекарскиот персонал

2 копии

Нови 17 пациенти сомнителни за инфлуенца 1 се хоспитализирани во текот на последните 24 часа на Клиниката за инфективни болести во Скопје. Ова во вторник ...
| | веќе видена | слични

Нови седумнаесет случаи на новиот вирус А Х1Н1 се регистрирани во Македонија во изминатово деноноќие, информираат од Министерството за здравство. Сите ново ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 501 | | | веќе видена

Министерството за здравство вчера регистрираше 1288 нови случаи на ковид-19 и 1078 оздравени пациентиВчерашниот ден беа забележани и голем број починати, ...
сите 324 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против ковид-19, изјави ...
сите 158 | | | веќе видена

Бугарија ќе го блокира почетокот на преговорите на Република Северна Македонија со Европската Унија сè додека не го напушти говорот на омраза кон сè што е ...
сите 350 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Првите 5.000 вакцини за лекарскиот персонал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: