Романците гласаат за претседател

БУКУРЕШТ, Романија -- Романците гласаа во неделата (22-ри ноември), за својот прв шеф на државата. Претседателските избори беа први по пристапувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изборите во оваа источноевропска држава треба да одговорат и на тоа дали овие меѓународни организации може да го оддржат притисокот, за да изнудат спроведување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Актуелниот романски претседател Трајан Басеску, кандидат на владејачката десноцентристичка Демократско-либерална партија, освои најмногу гласови на ...
| | веќе видена | слични

Вториот изборен круг ќе биде на 6 декември Букурешт, 24 ноември - Актуелниот романски претседател Трајан Басеску, кандидат на владејачката десноцентристичката ...
| | веќе видена | слични

Во Романија на 6 декември ќе се одржи втор круг од претседателските избори. Првиот круг одговараше на демократските стандарди, гласи оценката на ОБСЕ. ...
| | веќе видена | слични

Претседателски избори во Романија И едниот и другиот кандидат веруваат во своја победа во вториот круг Актуелниот романски претседател Трајан Басеску, кандидат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев во изминатите три години донесе низа тешки, но целосно исправни одлуки, смета министерот за здравство, Венко Филипче. Тој на „Фејсбук“ ...
сите 443 | | | веќе видена

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 504 | | | веќе видена

Целиот свет вчера беше во шок откако беше објавено дека легендарниот Диего Армандо Марадона починал. Марадона почина вчера во неговиот дом на 60 година и тоа ...
сите 309 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 175 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против Ковид-19, изјави ...
сите 203 | | | веќе видена

Министерството за здравство вчера регистрираше 1288 нови случаи на ковид-19 и 1078 оздравени пациентиВчерашниот ден беа забележани и голем број починати, ...
сите 324 | | | веќе видена

Бугарија ќе го блокира почетокот на преговорите на Република Северна Македонија со Европската Унија сè додека не го напушти говорот на омраза кон сè што е ...
сите 535 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Романците гласаат за претседател

Од:
До кого (е-маил):
Порака: