Кери: Да се ублажат санкциите кон Русија кога ќе се спроведат договорите


Американскиот државен секретар Џон Кери изјави денеска дека САД би можеле да ги ублажат санкциите воведени кон Русија, ако договорите за уредување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинските сили коишто околу 50 пати отворија оган во источна Украина изминатото деноноќие по стапувањето на сила на прекинот на огнот од полноќ во саботата, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Откако во саботата на полноќ стапи на сила примирје, убиени се четири украински војници, а 21 се ранети, изјавил воениот извор во Киев. Украина во целост го ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

На 21 февруари, Британија воведе санкции за шест лица кои беа одговорни за арктичката казнена колонија каде што минатата недела почина рускиот опозициски лидер ...
сите 524 | | | веќе видена

Земјите членки на Европската унија самостојно одлучуваат по однос на тоа како ќе се однесуваат за валидноста на патните исправи. Главно граѓаните немаат ...
сите 450 | | | веќе видена

Демократската унија за интегрцаија (ДУИ) објави дека утре во 11 часот, партискиот лидер Али Ахмети ќе им се обрати на граѓаните преку директен пренос на ...
сите 308 | | | веќе видена

САД денеска соопштија дека највисокиот суд на Обединетите нации не треба да дава советодавно мислење за „итно и безусловно повлекување“ на Израел од ...
сите 371 | | | веќе видена

„Мицкоски постојано е опкружен со луѓе поврзани со скандали со дрога. Пред неколку месеци претседателот на ДПМНЕ Христијан Мицкоски и неговиот близок ...
сите 142 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 90 | | | веќе видена

СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици, рече денеска претседателот на партијата и поранешен премиер, Димитар Ковачевски. Според него, во тек се ...
сите 165 | | | веќе видена

Денеска министерот за внатрешни работи Панче Тошковски, заменик министерот Назим Буши и дополнителниот заменик министер Митко Бојмацалиев остварија работна ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кери: Да се ублажат санкциите кон Русија кога ќе се спроведат договорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: