Македонија и Србија имаат одлични односи и немаат отворени прашања

9 копии

Претседателот Ѓорге Иванов денеска го српскиот премиер Александар Вучиќ, кој престојува во официјална посета на Република Македонија, по повод одржувањето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов во понеделникот оствари средба со српскиот премиер Александар Вучиќ, кој престојува во официјална посета на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска оствари средба со претседателот на Владата на Република Србија, Александар Вучиќ, кој престојува во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска го прими премиерот на српската влада Александар Вучиќ, кој престојува во официјална посета на ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Загреб имаше средба со новоизбраниот претседател на Република Хрватска Колинда Грабар-Китаровиќ. ...
| | веќе видена | слични

На средбата, како што информира кабинетот на македонскиот претседател, била изразена обострана подготвеност за натамошно јакнење на традионално пријателските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев најави дека ќе има пасоши за сите. Не се работи за никаква саботажа во Министерството за ...
сите 389 | | | веќе видена

Да ги внесеме Бугарите во Уставот, Македонците и Албанците да ги делат трите највисоки функции, вели Арбен Таравари на прес конференција кој веќе ја најави ...
сите 237 | | | веќе видена

Грдоначалникот на општина Карпош, воедно и претседател на политичката партија ГРОМ, Стевчо Јакимовски исто така ќе се испроба во претседателската трка. Како ...
сите 268 | | | веќе видена

ТВ21 стигна до говорот на Али Ахмети кој утре ќе го чита на прес конференцијата која е најавувана четири дена. Лидерот на ДУИ бара поддршка од Албанците на ...
сите 164 | | | веќе видена

Мнозинството Израелци не веруваат во „целосна победа“ на израелската армија против палестинското исламистичко движење „Хамас“ во Појасот Газа, покажа денеска ...
сите 356 | | | веќе видена

„Мицкоски постојано е опкружен со луѓе поврзани со скандали со дрога. Пред неколку месеци претседателот на ДПМНЕ Христијан Мицкоски и неговиот близок ...
сите 142 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија и Србија имаат одлични односи и немаат отворени прашања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: