Од понеделник стартува дијалогот за новите измени во законот за високо образование

Стартуваат преговорите за нов закон за високо образование. Во понеделник на заедничка маса ќе седнат студентите, професори и претставници од министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се одложи средбата на работните групи на Министерството за образование и раководството на универзитетот Свети Кирил и Методиј. Средбата беше бојкотирана од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

По прифаќањето на поканата за учество во дебатата за реформите во високото образование, ама на универзитетски, а не на владин терен, Студентскиот пленум ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Судот во рускиот град Салехард соопшти дека на 4 март, зад затворени врати, ќе одлучува по барањето на Људмила Навалнаја (69), мајка на рускиот опозициски ...
сите 350 | | | веќе видена

Во текот на изминатиот ден тројца патници кои сакале да ја минат македонската граница се приведени бидејќи имале несоодветни документи.Во едниот случај ...
сите 393 | | | веќе видена

Јулија, вдовицата на починатиот критичар на Кремљ, Алексеј Навални, досега беше во сенка, ставајќи се првенствено во улога на сопруга и мајка, а не на ...
сите 425 | | | веќе видена

„Мицкоски постојано е опкружен со луѓе поврзани со скандали со дрога. Пред неколку месеци претседателот на ДПМНЕ Христијан Мицкоски и неговиот близок ...
сите 142 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ, по превземањето на власта, ќе спроведе два клучни проекти, во областа на урбанизмот. Првиот проект се вика BIM (Building Information Modeling), со ...
сите 72 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ води во секоја изборна единица а најубедливо во третата каде предвидувањата се дека ќе освои двојно повеќе пратеници од СДСМ. Ова е заклучокот од ...
сите 144 | | | веќе видена

Од синоќа од 23 часот нормализирано е влегувањето во Грција преку преминот Евзони, кој од 18 часот беше блокиран од грчките земјоделци, а тамошните погранични ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од понеделник стартува дијалогот за новите измени во законот за високо образование

Од:
До кого (е-маил):
Порака: