Народниот правобранител загрижен за прислушувањата

2 копии

Прислушувањата се грубо прекршување на човековите права и слободи, бидејќи пред сè е нарушено правото на приватност и семеен живот на граѓаните, вели Народниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Разговор со наслов „Жугиќ против Албанците“, а со фотографија од актерката и претседателка на Градскиот комитет на Унија на жени при ВМРО-ДПМНЕ, Јелена Жугиќ, ...
сите 187 | | | веќе видена

САД се уште не најавуваат нови имиња опфатени со извршната наредба, иако п ретседателот Џо Бајден донесе извршна наредба за замрзнување имот и забрана за влез ...
сите 200 | | | веќе видена

На денешната прес-конференција во Букурешт беа македонските голмани Столе Димитриевски и Дамјан Шишковски, двајцата ја потенцираат одличната атмосфера во ...
сите 408 | | | веќе видена

Денес, Македонија доби подарок од Турција 30.000 дози од вакцината „Синовак“ против ковид-19. Ова го објави на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче. ...
сите 119 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје има хоспитализирани 3 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 48 лица сомнителни и ...
сите 573 | | | веќе видена

„Забрането е инсајдерско прибирање информации за сватовите; свекрвата и снаата да се задолжително и во секој момент на дистанца од 100 метри“ се само дел од ...
сите 99 | | | веќе видена

Британски епидемиолог Нил Фергусон вели дека индискиот сој на коронавирус се пренесува 60 отсто побрзо од британскиот. Засега, не е јасно колку добро вакцината ...
сите 144 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје заедно со екипа од МВР, извршил увид на самото место каде на 8 јуни 2021 година, во 23:05 часот, во ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Народниот правобранител загрижен за прислушувањата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: