Обвинителот чека пријава, Правобранителот загрижен

Јавниот обвинител Марко Зврлевски засега не реагира по допрен глас, туку чека да стигне кривичната пријава од СДСМ. За Радио Слободна Европа тој вели дека до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прислушувањата се грубо прекршување на човековите права и слободи, бидејќи пред сè е нарушено правото на приватност и семеен живот на граѓаните, вели Народниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

По победата над Германија во Дуизбург, селекторот Игор Ангеловски – Мрме раскажа дека дека за цело време бил по доплнителен притсокот низ мартовскиот собир ...
сите 172 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба со корупцијата Љупчо Николовски со дописи ќе бара дали има одговорност меѓу институциите во постапувањето во случајот со сега ...
сите 156 | | | веќе видена

Јужна Кореја одлучи да ја прекине програмата за имунизација од ковид-19 со вакцината на „Астра Зенека“ за лица помлади од 60 години поради загриженост за ...
сите 223 | | | веќе видена

За Заев лета хеликоптер, Николовски путерот се одмора во Дубаи, а за Златко Божиновски, овчарот, кој загуби живот немаше ниту болничко возило. Оваа власт со ...
сите 226 | | | веќе видена

Сите граѓани, кои примија вакцина „Астра Зенека“ во Србија, ќе можат да се ревакцинираат во земјава, по пристигнувањето на дополнителна количина од ова вакцина ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинителот чека пријава, Правобранителот загрижен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: