Поддршката на Обама падна под 50 отсто

Помалку од 50 проценти од Американците сметаат дека претседателот Барак Обама добро ја извршува својата работа, покажа најновата анкета на „Галуп“, пренесува ...
| | веќе видена | слични

Останато

МВР со Фејсбук пост и соопштение објави ваква трагична и болна информација. Непрофесионално, недостоинствено кон жртвите и семејството и неодговорно кон ...
сите 8 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Првиот заменик премиер во Владата, Артан Груби, вечерва се огласи по информацијата за убиството на четиринаесет годишната Вања Ѓ. „Крајно вознемирен од ...
сите 71 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поддршката на Обама падна под 50 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: