Дневен хороскоп 24.01.2015

Овен (21.03 – 20.04) Најпосле ќе се чувствувате посигурно во врската. Ќе бидете подготвени на разни лудории, па и ризици затоа што знаете дека саканата личност ве сака најмногу на светот. На повидок е крупна материјална добивка која ќе ве поттикне уште повредно да работите. Го цените и трудот на другите, но ова што ќе се постигне сега ќе сметате дека е пред се ваша заслуга. Бик (21.04 – 21.05) Во овој период работата ќе ви биде позначителна. Долго бевте во расчекор сами со себе и помеѓу оној дел од животот кој долго време е минато и она што сега ви се случува. На деловно поле ќе ги остварите повеќето фантазии. Следи едно познанство на покус пат кое ќе ја побие вашата сурова логика. Ова познанство има тенденција да се претвори во еден добар деловен контакт. Близнаци (22.05 – 22.06) Чувствувате дека настапува вашето време во професијата. Гласот кој го очекувате само што не стигнал до вас. Своите 5 минути ќе ги доживеете денес. Покрај вас има личност со која може многу да направите. Некои од вас, а посебно оние ...
| | веќе видена | слични

Овен Денеска не сакате да се дружите и ќе се затворите во сопствениот свет. Вашите идеи ќе ве затворат во светот на фантазиите за кои во моментот мислите дека е најдоброто скривалиште. Водете сметка денеска на исхраната. Преоптеретениот желудник може да ви предизвика компликации. За помладите личности родени во овој знак ова е ден за нежни љубовни чуства. Па уживајте додека трае. Бик Потполно сте свртени кон афирмација на вашата личност во општествените активности. Зголемениот број на контакти ќе ви овозможи започнување на нови проекти со нови партнери. Финасиската состојба исто така поволна, но ве очекуваат поголеми трошоци од обично. На емотивен план очекувајте успех и тоа во освојувањето на симпатијата. Ќе се чуствувате заљубено и занесено, па тоа ќе биде забележано и од околината. Близнаци Пред вас е одличен ден во кој ќе се чуствувате прекрасно. Ќе бидете добро расположени , но попустливи кон партнерот многу повеќе отколку обично. Избегнувајте поголеми работни обврски. Мудро би било важните работни ...
| | веќе видена | слични

Овен Премногу оган моментално е присутно во сите настани. Одлично ќе се чуствувате бидејќи топлината многу ви годи. Обидете се да не влегувате во судири со околината и да пронајдете внатрешен мир. Тоа не ви е баш јака страна, но бидејќи сте паметни и знаете што сакате ќе успеете да ја пребродите слабоста. Во љубовта состојбата е мирна и задоволителна. Здравје: одлично. Бик Не постои опасност денес некој да ви го загрози овој мирен ден. Искористете го денот за средување на некои работи. Вашите деловни планови кои ви се разработени до најситните детали ќе се покажат поскапи одколку што планиравте. Во емотивната врска ве очекува мало разочарување од односот на вашиот партнер. Здравјето чуствително обрнете повеќе внимание. Близнаци Денеска ќе реализирате доста успешни разговори со некои ваши деловни партнери. За секој случај доверете му се само на вашите блиски и оставете уште некое време да остане тајна. Денеска ќе посакате да бидете сами само со вашиот партнер и целосно препуштете му се на чуствата. Ако сте во ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Пред вас е исклучително активен период. Задоволни сте од сопствените квалитети, оптимистички му пристапувате на животот. Очекувајте промени на подобро. Работите со кои се занимавате бараат иновации, за кои целосно сте подготвени. Бик (21.04 – 21.05) Сакате да ја проширите вашата мрежа од бизнис контакти? Денес е идеален ден за тоа. Ќе запознаете многу важни луѓе кои ќе бидат импресионирани од вашите вештини. Не се внесувајте премногу во улогата на посредник, затоа што може да се најдете во непријатна ситуација од која тешко ќе излезете. Денес слушајте го вашиот разум, а не срцето. Близнаци (22.05 – 22.06) Не сомневајте се во себе, навистина блескате. Партнерот е заслужен за тоа што се чувствувате добро. Доколку сте осамени, потрудете се и во тоа да уживате. Многу од припадниците на овој знак ќе бидат изложени на погледи од јавноста. Рак (22.06 – 22.07) И покрај тоа што мрзеливоста не е својствена за вас, денес таа ќе ве надвладее. Филмскиот маратон, излежувањето и доволниот сон целосно ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Денот ви носи задоволство и изненадување. Ви препорачуваме да ја искористите секоја прилика и да го работите тоа што ви е пријатно. Ве очекуваат повеќе настани и повеќето од нив ќе бидат пријатни. Со оглед на тоа што ќе бидете комуникативни ќе го проширите кругот на пријатели. Значајно подобрување ве очекува и во секојдневниот живот. Бик (21.04 – 21.05) Ви треба друштво кое ќе ви помогне да се опуштите и да се расположите. Многу ќе разговарате на телефон, а оние кои обожаваат да пишуваат, денеска на тоа ќе посветат голем дел од денот. Работете го она што најмогу ве привлекува, но не заборавајте и на работните обврски. Неизмерна среќа ве очекува во втората половина од денот. Близнаци (22.05 – 22.06) Иако обично е подобро да ги чувате сопствените планови за себе, денеска ако ги обелодените нема да згрешите. Завидливите личности не ќе можат да ви наштетат, а луѓето кои се на некоја висока положба ќе ви бидат од голема корист. Во друштво на вашите пријатели многу убаво ќе се чуствувате, а за ...
| | веќе видена | слични

Овен Ќе дејствувате многу импулсивно и избрзано пред другите, а често и пред себе. Чувствувате дека сѐ околу вас е некако заспано, а вас тоа толку многу ве нервира и ве вади од такт, па можеби и ќе влегувате во поголеми распраии со околината. Навистина ви е потребен мир, а ако имата шанса за некое деловно патување не ја препуштајте. Бик Не сте во можност да одбирате, но потрудете се најбезболно да го поминете овој период. Некои од вас ќе добијат понуда за работно унапредување, но малкумина ќе ја прифатат, или ќе биди малку платена или нема да содејствува со вашите квалитети. Лесно остварувате деловни успеси, но во овој период ќе се пожалите на истите. Близнаци Ќе имате желба за работа и успешно ќе ги извршувате работните задачи. Внимавајте сликата која ќе ја прикажувате неделава, може кај некои ваши колеги да не предизвика љубомора. Ќе имате многу деловни контакти и разговори и многу од нив ќе бидат успешно завршени. Односите со околината ви се подобруваат и ова е добар момент да извршите важни разговори. ...
| | веќе видена | слични

Овен Навистина сте успеале да постигнете рамнотежа и тоа на сите полиња: полни со елан, добро здравје и нормално љубов која ви ја дарува саканата личност. Работата некако паѓа во втор план. Ве очекува многу среќа и радост така да не треба да го губите времето на споредни работи. Сепак треба да внимавате од секој вид на претерување, особено во храната и алкохолот. Бик Ќе бидете во хармонија со своите блиски, и ќе ви се врати ведриот дух. Не трошете многу енергија и не полемизирајте со никого, дури и ако бидете предизикани. Бидете поискрени со вашите пријатели. Ако сакатеда внесете нешто ново, било да е тоа на работното место, или во љубовта ова е одличен ден. Вашиот партнер ќе ги прифати идеите. Здравје: јадете повеќе здрава храна. Близнаци Идеалистички сте расположени, но тоа не ве спречува ефикасно да ги решавате практичните проблеми. Односите со пријателите се добри се додека нивното мислење не се спротистави на вашето. Бидете повеќе самокритични и размислете повеќе за вашите ставови, не мора секогаш вие ...
| | веќе видена | слични

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 330 | | | веќе видена

Триесет и тригодишен жител на селото Моноспитово вчера загинал откако автомобилот во кој бил сопатник изгубил контрола и излетал од коловозот, во близина на ...
сите 210 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел в петок ќе престојува во Македонија, што е негова прва посета на земјава откако е на оваа функција.Шарл Мишел ќе ...
сите 390 | | | веќе видена

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 220 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер објави дека „Медена земја“ е зачудувачки филм. „Колку совршен момент за ...
сите 156 | | | веќе видена

Град Скопје ја превзеде депонијата „Дрисла“ од италијанскиот оператор ФЦЛ Амбиенте. Денеска Централниот регистар објави дека Град Скопје влегува со влог од ...
сите 80 | | | веќе видена

Членовите на ДИК утре на седница ќе расправаат по барањето на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев за мислење за тоа дали врзаните потписи се однесуваат ...
сите 203 | | | веќе видена

Во таа насока се и измените во Законот за извршување усовоени од Собранието со кои покрај што се намалува делот за извршување, целосно се иззема извршувањето ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дневен хороскоп 24.01.2015

Од:
До кого (е-маил):
Порака: