Потенцијалниот кодош ќе се брани на јавна седница

Скопје, 23 септември – Нема соработници на тајните служби во редовите на македонските пратеници. Ова го утврдила Комисијата за верификација на фактите во ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 23 септември –Комисијата за верификација на фактите не го почитува законот и работи под политички притисок, обвини денеска опозицијата, а од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Брзо и ефикасно спроведување на Законот за лустрација побараа од владејачката ВМРО-ДПМНЕ, а опозицијата пак обвини дека комисијата не го почитува законот и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

Извршниот директор на Бугарскиот фудбалски сојуз (БФС), Борислав Попов, е убеден дека Македонија ќе добие санкција од УЕФА за исвиркувањето на националната ...
сите 151 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Првиот човек на руската Дума, Вјачеслав Володин, на каналот Телеграм напиша дека Русите не треба да бегаат од земјата во обид да ја избегнат мобилизацијата и ...
сите 391 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 279 | | | веќе видена

Герила акција ноќеска во Скопје. Осамнаа плакати со огласи за работа во АРМ, залепени низ штабовите на Социјал демократскиот сојуз на Македонија. Низ штабовите ...
сите 73 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 339 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потенцијалниот кодош ќе се брани на јавна седница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: