Лагите - составен дел на културните вредности на Грција

Позитивно е што има средби меѓу македонските и грчките државници, изјави евроамбасадорот Ерван Фуере, коментирајќи ја средбата меѓу македонскиот претседател, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се случи најавуваната средба, беше тет-а-тет на изненадување на сите иако беше најавено поинаку грчкиот премиер Јоргос Папандреу побара со македонскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Економско енергетскиот совет на Владата, на синоќешната седница донесе одлуки кои гарантираат непречено снабдување со електрична енергија и енергенси за ...
сите 456 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 164 | | | веќе видена

Во понеделникот и вторникот, европските безбедносни претставници забележале бродови на руската морнарица во близина на местото на истекување на гас на ...
сите 260 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 81 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 320 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лагите - составен дел на културните вредности на Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: