Виљреал и Малага со цели пленови

Во последните два натпревара од 4-то коло на шпанската Примера, Виљареал на домашен терен го совлада Депортиво со 1:0 а Малага кај Хетафе славеше со 2:0 ...
| | веќе видена | слични

Мадрид Екипата на Виљареал вечерва го совлада Депортиво со 1:0, во рамки на четвртото коло од шпанската лига. Единствениот гол на мечот го постигна Нилмара ...
| | веќе видена | слични

Давид Виља, играчот кој ја започна својата фудбалска кариера токму во тимот на Спортинг Хихон, во 49. минута од натпреварот погоди за минималната победа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

Извршниот директор на Бугарскиот фудбалски сојуз (БФС), Борислав Попов, е убеден дека Македонија ќе добие санкција од УЕФА за исвиркувањето на националната ...
сите 155 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 291 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 72 | | | веќе видена

„Украина е решена да ја врати територијата што Русија најверојатно ќе ја припои по гласањето на окупираните територии“ изјави советникот на украинскиот ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Виљреал и Малага со цели пленови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: