Добрата бизнис-клима е движечка сила на Македонија


9 копии
6 копии

Економските и политичките односи бележат нагорен тренд, особено по интензивната размена на посети на високо и највисоко ниво, како што е и оваа посета од наша ...
| | веќе видена | слични

Продлабочување на економската соработка и остварување партнерства за нови релации е главната поента на Интернационалниот самит кој се одржа во индиската држава ...
| | веќе видена | слични

Третиот најголем производител на трактори во светот, индиската Тафе Груп, ќе ја посети Македонија за да ги испита можностите за инвестиција. Компанијата е ...
| | веќе видена | слични

Од компанијата формирале тим за длабинска анализа на земјава и можноста за производство на трактори во Македонија наменети за европскиот пазар, изјави заменик ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Австрија, во последните 24 часа има драстично зголемување на бројот на новозаразени со коронавирус, дури 133. Најголем број случаи, 46, се регистрирани во ...
сите 951 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 348 | | | веќе видена

На Јутуб се појавија снимки на кои се слушаат гласовите на високи функционери на една владеачка партија кои не бираат метод и начин како да дојдат до глас ...
сите 122 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 194 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 183 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Добрата бизнис-клима е движечка сила на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: