На Ист Ривер се бара решение за името

Македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов синоќа имаше средба со медијаторот на Обединетите нации во грчко-македонскиот спор за името, Метју Нимиц. Дали Нимиц дал ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов и медијаторот во спорот за името, Метју Нимиц треба да се сретнат денеска во Њујорк. Средбата вечерва по македонско време ...
| | веќе видена | слични

Започнува финалната битка за решение на спорот за името или една од многуте битки на релација Скопје- Атина за тоа кој е поконструктивен пред меѓународната ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Ѓорге Иванов и шефот на грчката дипломатија, Димитрис Друцас, в недела на одделни средби ќе се сретнат со медијаторот на ОН за спорот за името, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 548 | | | веќе видена

Македонскиот пазар да не им биде резервен на трговците со овошје и зеленчук во снабдувањето со овие продукти, порача денеска министерот за економија Крешник ...
сите 349 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 37 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека санкциите против Русија не се доволни за да се запре нејзината „агресија“ и вети нова украинска ...
сите 113 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 152 | | | веќе видена

Живееме во историски времиња. Руската агресија и терористичките групи претставуваат најсилната закана за Алијансата, рече генералот Кристофер Каволи, командант ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Ист Ривер се бара решение за името

Од:
До кого (е-маил):
Порака: