Папата се сретна со жртвите на свештениците - педофили

2 копии
3 копии

Папата Бенедикт 16 денеска во Лондон се извини за „невидените злосторства“ направени врз децата внатре во самата Римокатоличка црква и изрази „длабоко жалење“ ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Папата Бенедикт Шеснаесетти денеска (18.09.2010) во Лондон изрази длабоко жалење за сексуалното и физичкото насилство врз деца од страна на свештеници на ...
| | веќе видена | слични

"Изразувам длабоко жалење за невините жртви на овие неописиви злосторства и се надевам дека моќта на Христовото милосрдие и неговата жртва, темелно ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Британците се гневни поради тврдите ставови на Ватикан во врска со контролата на раѓање, абортусот и правата на хомосексуалците. Кралицата Елизабета Втора ...
| | веќе видена | слични

Римокатоличкиот поглавар, папата Бенедикт Шеснаесетти, ги поздравува присутните гости во почетокот од средбата со британската кралица Елизабета Втора во ...
| | веќе видена | слични

ЛОНДОН - Папата Бенедикт Шеснаесетти пристигна вчера во Единбург, во својата прва државна посета на Велика Британија. Ниту еден поглавар на католичката црква ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оваа година месец октомври ќе го поминеме во знакот на потопло време, но и со помалку врнежи, што значи дека температурите ќе бидат натпросечно високи, а ...
сите 160 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Сапсовски денеска изјави дека е непотребно донесувањето на законот за аменстија и оти неговата примена нема да ја промени ...
сите 211 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 59 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Tрговците треба да кажат ако имаат проблем со снабдувачите на прехранбени продукти за Инспекторатот да реагира, вели првиот човек на пазарна, откако голем дел ...
сите 202 | | | веќе видена

Од 19 септември, кога е донесена првата владина Одлука за намалување на цените, направени се над 550 надзори, издадени се преку 32 платни налога и изречени се ...
сите 121 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 199 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Папата се сретна со жртвите на свештениците - педофили

Од:
До кого (е-маил):
Порака: