Сава го поплави Загреб

Заграб, 18 септември – Поради обилните дождови во последните два дена, нивото на Сава е драматиќно порасната, соопшти денеска, генералниот диртектор на ...
| | веќе видена | слични

Главниот град на Словенија од денеска попладне поради невремето проследено со пороен дожд е без интернет и телевизиска програма, а откажани се и сите спортски ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Во Хрватска се воведени вонредни мерки поради поплавите предизвикани од обилните дождови кои врнеа во последните неколку дена и порастот на водостојот на ...
| | веќе видена | слични

Регион Словенија под опасност од поплави Љубљана, 18 – Властите во Словенија беа приморани да прогласат највисок степен на опасност поради обилните дождови и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Неосновани се тврдењата на претстедалот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека Законот за амнестија ќе се носи во скратена процедура со европско знаменце, ...
сите 247 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 59 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Tрговците треба да кажат ако имаат проблем со снабдувачите на прехранбени продукти за Инспекторатот да реагира, вели првиот човек на пазарна, откако голем дел ...
сите 200 | | | веќе видена

Од 19 септември, кога е донесена првата владина Одлука за намалување на цените, направени се над 550 надзори, издадени се преку 32 платни налога и изречени се ...
сите 118 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 183 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 360 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сава го поплави Загреб

Од:
До кого (е-маил):
Порака: