Папата призна грешки при скандалот со злоставување на деца

2 копии

Римокатоличката црква не доволно брзо реагирала за свештениците кои беа вмешани во секс скандалите за злоупотреба на малолетни деца признал папата Бенедикт XVI ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Папата Бенедикт Шеснаесетти пристигна претпладнево во Единбург, во својата прва официјална посета на Велика Британија. Како што јави дописникот на МИА од ...
| | веќе видена | слични

Папата Бенедикт Шеснаесетти од денеска (16.09.10) е во четиридневна посета на Велика Британија и тоа на покана на Кралицата Елизабета Втора. Ова е прва посета ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кралицата Елизабета II го пречека папата Бенедикт XVI, кој слетувајќи на аеродром во Единбург, ја започна првата државна посета на Британија на еден папа, ...
| | веќе видена | слични

Британската кралица му посака добредојде на Папата Бенедикт кој утрово пристигна во Единбург, на првата посета на еден Папа на Бритаија во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со создавањето на услови за сместување на децата во претшколски установи – градинки и дневни центри за ран детски развој, создадовме простор од две недели, до ...
сите 448 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 120 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 115 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 75 | | | веќе видена

Во тек се анализи и планови за воведување евентуално на нови мерки за спречување на понатамошното ширење на вирусот. Наша стратегија и цел е навремено да ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Папата призна грешки при скандалот со злоставување на деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: