Избркани студенти

Транспарентите со пораки „Мисли критично“ и „Медо ти падна секирата во мед“ со која се алудираше на студентскиот лидер, непожелни на првиот, идиличен, ...
| | веќе видена | слични

Поради обид да протестираат студенти исфрлени од првиот академски час На плоштадот “Скендербег“ во Скопје денеска со свеченост беше означен почетокот на новата ...
| | веќе видена | слични

Со паролите „задолжителното плаќање на студентскиот парламент е незадолжително" и „мисли критички" од здружението „Слободен индекс“ денеска се обратија до ...
| | веќе видена | слични

Првиот академски час годинава беше поразличен отколку претходно. Група студенти со транспаренти побараа да се укине членарината за студентскиот парламент која ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии
повеќе

Останато

Оставката секогаш билa и ќе биде чин на одговорност. Одбивањето на оставки во владата после еден таков трагичен настан како во Тетово само значи две работи: ...
сите 572 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 180 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се ...
сите 359 | | | веќе видена

За време на корона пандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 150 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 709 | | | веќе видена

Мминистерот за надворешни работи на новата црногорска влада, Ѓорѓе Радуловиќ. потврди дека Црна Гора нема да учествува во проектот „Отворен Балкан“, што го ...
сите 331 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Избркани студенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: